7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЛозано и Некст Тајм рушат рекорди во Австралија: Ваков интерес одамна не...

Лозано и Некст Тајм рушат рекорди во Австралија: Ваков интерес одамна не се памети!

Се уште се зборува за двата концерти кои во Австралија, поточно во Перт и Волонгог во петокот и саботата ги одржаа популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано и момците од Некст Тајм, Стефан и Мартин.

Голем број нашинци дојдоа во живо да ги слушнат и видат најголемите музички ѕвезди од Македонија, кои одржаа концерти кои долго ќе се паметат…

Во еден глас се пееја хитовите на Лозано како што се: „Километри“, „Јако, јако“, „Жена како ти“, „Сонце не ме грее“ и уште многу други. Исто така публиката уживаше и во изведбите на момците од Некст Тајм, „Нешто ќе те питам бабо“, „Ја излези Ѓурѓо“, „Јовка Кумановка“, „Слушам кај шумат шумите“ и многу други…

Инаку следните концерти се закажани за на 21-ви и 22-ри во Сиднеј, поточно во „Sutherland Entertainment Cntr“.
ubavinaizdravje

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...