8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонија25-годишен гостиварец изваден мртов од реката Вардар

25-годишен гостиварец изваден мртов од реката Вардар

Денеска околу 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар во село Јурумлери, скопско, било забележано тело на машко лице, извести МВР.
По преземени мерки телото било извадено и било утврдено дека станува за збор за 25-годишниот А.И. од Гостивар, кој на 10.04.2023 бил пријавен за исчезнат, соопшти МВР.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...