15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ЏЕРИ СПРИНГЕР

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ЏЕРИ СПРИНГЕР

Легендарниот ТВ-водител Џери Спрингер, кој се прослави со своето бурно и сочно ток-шоу, почина на 79 години. Тој го водеше контроверзното „Шоу на Џери Спрингер“ речиси три децении, почнувајќи од 1991 година.
Неговиот публицист потврди дека Спрингер починал мирно во својот дом во Чикаго.

Способноста на Џери да се поврзе со луѓето беше во срцето на неговиот успех во сите сфери. Тој е незаменлив“, соопшти неговото семејство.
Спрингер е роден во Лондон во 1944, а неговите родители биле германски Евреи кои избегале во Англија за време на Холокаустот. Тие дошле во САД кога Џери имал пет години.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...