18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонија„Зошто ја гледаш жена ми?“: Масовна тепачка на аеродромот во Приштина

„Зошто ја гледаш жена ми?“: Масовна тепачка на аеродромот во Приштина

Зошто ја погледна мојата сопруга при чекирање?“ Ова е баналната причина за масовната тепачка која вчера се случи на приштинскиот аеродром „Адем Јашари“.

Косовската полиција соопшти дека за тепачката осомничени се седум луѓе и тие се приведени во станица во Липјан.
Две лица се повредени на кои им била укажана лекарска помош, изјави портпаролката на полицијата Флора Ахмети. Полицијата соопшти дека седум лица осомничени дека се вмешани во ова претепување се приведени во полициската станица во Липјан.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...