15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаАли Ахмети спречен да стави цвеќе на гроб во Слупчане (ВИДЕО)

Али Ахмети спречен да стави цвеќе на гроб во Слупчане (ВИДЕО)

На церемонијата за одбележување на почетокот на оружениот конфликт во 2001-вата во Слупчане денеска се појави и лидерот на ДУИ, Али Ахмети.
Во еден момент додека положуваше цвеќиња на гробовите на загинатите припадници на ОНА, револтиран татко не му дозволи да стави цвеќе на гробот на син му.

Станува збор за загинатиот Али Махмути од скопско Ченто. Животот го загубил за време на борбите во Матејче. Револтот е резултат на нерешавањето на статусот на ветераните на ОНА и на семејствата на загинатите. ВИДЕО ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...