20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијата вечерва ја засилува потрагата по двете девојчиња, се појавуваат нови видеа...

Полицијата вечерва ја засилува потрагата по двете девојчиња, се појавуваат нови видеа на движењето

Надзорна камера го покажува последното место каде што се видени двете девојчиња од Струмичко, Антонија Јанкова (12) и Радмила Иванова (14), по кои од попладнево трагаат пријатели, роднини, полицијата.

Ова е споредна уличка од булеварот „Кочо Рацин“, меѓу трговскиот центар „Веро Џамбо“ и Олимписки базен.

Девојчињата биле дојдени на еднодневна посета на Саемот за книги во Скопје.

Трага им снемува околу 16 часот, недостапни се на телефоните.

Родителите ги молат граѓаните ако некој ги забележи веднаш да пријави во МВР или да се јави на телефонскиот број, а во Скопје се дојдени и многу роднини кои се вклучени самоиницијативно во потрагата. Се постираат и видеа на социјалните мрежи каде се видени девојчињата последен пат.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...