18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаСВР Куманово со пријави за двајца питачи

СВР Куманово со пријави за двајца питачи

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово извршиле службен разговор со двајца питачи.

На 08.05.2023, полициски службеници извршиле службен разговор со А.Р.(19) и А.З.(20), двајцата од Куманово, затоа што претходно била затекнати додека питачеле на булеварот „Октомвриска Револуција“ во Куманово, информираат од кумановската полиција.

Од СВР Куманово додаваат дека на двајцата им се поднесени соодветни поднесоци.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...