6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаИнцидент на Преспа форумот во Струга: Видео бим падна врз модераторката, дебатата...

Инцидент на Преспа форумот во Струга: Видео бим падна врз модераторката, дебатата е прекината

Поради силниот ветер, видео бим падна врз модераторката Валбона Зенели која изреагира испаничено, а присутните на форумот истрчаа да ѝ помогнат.
Вечерва, на Преспа форумот во Струга, веднаш по обраќањето на премиерот Димитар Ковачевски, се случи инцидент што се виде и преку камерите кои го пренесуваа настанот во живо.

Поради силниот ветер, видео бим падна врз модераторката Валбона Зенели која изреагира испаничено, а присутните на форумот истрчаа да ѝ помогнат. ВИДЕО ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...