16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаСветСрбија сплотена: Огромна редица за купување крофни од девојчето кое продава за...

Србија сплотена: Огромна редица за купување крофни од девојчето кое продава за да заработи за лекување на татко си

Цела Србија се сплоти за да ѝ помогне на Нина Нинковиќ во големата акција за собирање средства за лекување на нејзиниот татко.

Добродушни луѓе направија огромна редица пред штандот на малото девојче во Нови Сад и чекаа за да купат крофни. Видеата кои кружат на социјалните мрежи ќе ве разнежнат.

ВИДЕО ТУКА

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...