19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаЗабаваМиа Костова: Овие што се против истополови бракови на с.мрежи, се мажишта...

Миа Костова: Овие што се против истополови бракови на с.мрежи, се мажишта кои гледаат филмови со лезбејки и пед*ри.

Миа Костова важи за една од најпознатите наши инфлуенсерки, а некогаш со успех работеше и како ТВ водителки.Таа долги години беше заштитно лице на Тв емисијата „Бекстејџ“.

Костова и овој пат застана индиректно во “одбрана” на ЛГБТИ заедницата пишуваќи статус на Фејсбук кој гласи…

Овие што ставија сличе со чадор што брани едно традиционално семејство од виножито, без исклучок се мажишта што гледаат порно со пе дери и лезбејки, жени што никад нема да имаат статус – пошо се небитни, неморални девојки од кои и ја би отворила чадор ама на никој не му текна да го напраи.

Ја сум специфична на темата, мирна и комплетно неутрална, на паради не излагам. Имам свои причини.

Ама кога ќе видам кој е за традиционално семејство, инстант ми иде да си брцнам во око. Пошо сте све, освен традиционални.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...