6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСрбин се вклучи во живо од Охрид: Ова е старо српско езеро...

Србин се вклучи во живо од Охрид: Ова е старо српско езеро – повторно ќе биде српски град (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео кое повторно ги бранува односите меѓу државите.

За што станува збор? Овој млад турист се снима крај Охридското езеро и зборува како тоа било српско старо езеро.

Додава и дека тоа повторно ќе биде српски град.

На видеото зборува и за други историски моменти кои и одговараат на Србија.

Дали ќе има некаков одоговор, останува да видиме.
RPReplay_Final1689353018

Погледнете го видеото.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...