10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаАнета Мицевска после дваест и две годишна брачна заедница со познатиот музичар...

Анета Мицевска после дваест и две годишна брачна заедница со познатиот музичар Џими Мицевски, спогодбено се разведува.

Како што пишува порталот “Свет Аустралија”, Анета Мицевска после дваест и две годишна брачна заедница со познатиот музичар Џими Мицевски, спогодбено се разведува.

Според изворите на “Свет Аустралија” и нашата колешка Билјана Крнческа, оваа информација не е шпекулација или измислен трач, туку е 100 проценти проверена и потврдена од засега анонимниот извор. Додека Анета и Џими се уште одлично професионално функционираат и соработуваат, приватниот живот пак е сведен на минимум.

Тоа го покажува и неодамнешното менување на името на Фејсбук групата кое до пред извесен период го носеше името на групата “Молика”, а од скоро админот на истата ја има променето со име на пејачката Анета Мицевска, со постирање на одбрани песни чии автор не е сопругот Џими или близок до групата “Молика”.

Да потсетиме дека Анета и Џими беа две децении во брак и од истот имаат возрасна ќерка Моника, која сега студира и живее во Германија. Анета му е втора сопруга на Џими, а тој пак, од претходниот брак има син кој е исто така музичар.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...