30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаЕдинствениот човек во Куманово кој ги облекува починатите лица, не може глава...

Единствениот човек во Куманово кој ги облекува починатите лица, не може глава да крене од казните на МВР и од брзите кредити, кои ги подигал со цел да им помогне на другите !!!!

Нема Кумановец кој не го знае Момчило бидеќи тој е единствениот во овој град кој ги облекува починатите лица, а за да стигне до таму мора да отиде со неговото едниствено превозно средсво а тоа е неговото скутерче.
Момчило како што кажува јавно, полицијата нема разбирање за работата што ја работи па до сега му има изречено над 12 прекршочни сообраќајни налози во износ од 100 до 200 евра!!!!
Во продолжение ви го прикажуваме неговиот Фб пост:

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...