9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаШкодране Дардишта: Албанците се весели и среќни благодарение на семоќниот Али Ахмети.

Шкодране Дардишта: Албанците се весели и среќни благодарение на семоќниот Али Ахмети.

Чаир бил и ќе остане упориште на ДУИ и Али Ахмети, изјави Шкодране Дардишта, секретар за еднакви можности во огранокот на ДУИ во Чаир на Форумот на жени кој вечерва се одржа во Чаир на тема: Лице в лице за еднакви можности.

Според неа, секоја работа започната со чисти намери мириса на победа, додавајќи дека соочувањето со среќата е полесно и ќе биде кога ќе се држиш за корените, а не за гранките.
Нашите корени носат само едно име, големиот Али Ахмети. Многу работи беа кажани и ќе се кажат. Чаир беше и ќе остане упориште на ДУИ. Вечерва жените докажаа дека Чаир останува непобедлив столб на ДУИ. Последователните победи го носат и печатот на жените од Чаир. Кога ќе се собереме, можеме да ги срушиме сите бариери. Ние сме велесили кога сме заедно. Сакам да му се заблагодарам на семоќниот Али Ахмети, рече Дардишта.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...