15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаСветПолицајка силувана кај Ајфеловата кула

Полицајка силувана кај Ајфеловата кула

Полицајка (23) од Велика Британија пријавила во француската полиција дека била силувана во близина на Ајфеловата кула, пишува „Дејли мејл“.

Таа во полиција изјавила дека била на туристичко патување со пријателка во Париз и дека непознат маж ја нападнал со нож.

Таа се обидела да се одбрани и повикала полиција кога тој побегнал. Според неа, напаѓачот видел дека се шета со пријателка и се скрил во блиската грмушка и ја чекал во заседа.

Во текот на ноќта полицијата го лоцирала напаѓачот и го привела.

На девојката и била укажана помош на лице место.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...