15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаСтаменов: 50.000 граѓани се иселиле мината година, вие продолжете да се расправате...

Стаменов: 50.000 граѓани се иселиле мината година, вие продолжете да се расправате дали ќе има крстови и минариња

Продолжува „препукувањето“ на социјалните мрежи по повод поставувањето на крстот на Попова Шапка. На оваа тема со реален став се јави познатиот Борче Стаменов од „Донирај компјутер“ чиј фејсбук став статус вирален!

50.000 граѓани се иселиле мината година, децата немаат учебници, недостига медицински кадар, умираат здрави новороденчиња, компјутери ние ќе им дадеме без гајле. Вие продолжете да се расправате дали ќе има крстови и минариња и чии ќе се повисоки. Таман да има на шо да се обесиме ние шо се заебавме и останавме тука мислејќи дека ќе се опраиме некад- пишува Борче.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...