15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаОхридската полиција на нозе: Обвинет за убиство се обидел да побегне од...

Охридската полиција на нозе: Обвинет за убиство се обидел да побегне од судница, при што избило и тепачка !!!

Вистинска драма моментално се одвива во судот во Охрид. Неофицијално дознаваме дека лице од струшко  И. Ќ кое е обвинето за убиство незадоволен од изречената затворска казна од 15 години се обидел да побегне при што настанала тепачка, голем број на полициски службеници моментално се наоѓаат пред судот !!!!

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...