6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаОд средата се трага по фризерот Панче од Велес, го нема и...

Од средата се трага по фризерот Панче од Велес, го нема и неговиот автомобил

Панче Зезовски, велешанец на возраст од 74 години, без здравствени проблеми, недостапен е за семејството веќе шест дена, односно од средата му се губи секаков траг.

Неговата ќерка Македонка за ,,Фокус” појаснува дека станува збор за човек кој никогаш во минатото не се случило да исчезне, бил витален и немал никакви здравствени проблеми. Во градот бил познат по својата професија, фризер, а последен контакт остварил по телефон во вторникот.
Татко ми живее сам, и од средата беше недостапен. Случајот го пријавивме во полиција, вознемирени сме, насекаде го бараме, тој нема ниту деменција, ниту пак било каков проблем со здравјето. Го нема и неговиот автомобил, никаква трага досега… Станува збор за човек со среден раст, средна градба, бела коса.

На безбедносни камери од центарот на градот бил забележан во вторникот. Токму и во вторникот навечер имал телефонски повик, и веќе од средата не можеме да стапиме во контакт со него – појаснува ќерката.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...