10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицаец и шумар во продавница го претепале инвалидот Игор од радовишко –...

Полицаец и шумар во продавница го претепале инвалидот Игор од радовишко – без причина, тврди неговиот роднина Иван

Инвалидизираниот Игор Јанев од селото Дедино радовишко вчера брутално бил претепан од две лица по што завршил во штипската болница

Иван Јанев, роднина на нападнатиот Игор тврди дека еден од напаѓачите бил сообраќаен полицаец, а другиот шумар кои според него без причина го нападнале немоќниот Игор.
Тие кога отишле во продавницата прво почнале да удараат друго дете, а Игор рекол зошто не повиката полиција. По што тие му се свртеле и по него почнале.

Едниот е полицаец, другиот шумар. Тој што давал изјава, што бил сведок утрото му е звонето да ја промени, му рекол колку сакаш да ти платам за да не ме набркат од работа, вели Иван за Тв Стар.

Од СВР Струмица го потврдуваат инцидентот за кој велат:

– На 27.11.2023 во Полициската станица Радовиш, В.К. од село Дедино, општина Конче пријавил дека на 26.11.2023 околу 22 часот во село дедино И.Ј. од село Дедино бил физички нападна од С.Ѓ. од село Конче. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...