10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаUncategorized @mkБездомник на лото доби 37.000 евра, но не може да си ги...

Бездомник на лото доби 37.000 евра, но не може да си ги подигне парите оти немал даночен број.

Италијанецот Џанлуиџи, бездомник кој минатиот месец освои 37.000 евра на „СуперЕналто“, но не можел да ги искешира парите затоа што немал даночен број, пренесува Corriere Adriatico.
За да ги барате вашите добивки, потребен ви е здравствен сертификат, но јас немам, имам само стар даночен број кој е неважечки“ рекол Џанлуиџи и додал дека со освоените пари ќе располага сам и дека сака да остане „невидлив“.

Според италијанскиот весник, по еден месец бирократски компликации, Џанлуиџи успеал да го реши проблемот.

Тој доби премија на лотото 4+1 на 24 октомври, плаќајќи 1,5 евра за тикетот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...