10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаUncategorized @mkОбрачот се стега: Поминаа 48 часа, Вања ја нема – ова се...

Обрачот се стега: Поминаа 48 часа, Вања ја нема – ова се сите 9 деца кои се водат како исчезнати во Македонија (ФОТО)

Утрово поминаа 48 часа од исчезнувањето на 14 годишното Вања Ѓорчевска. Министерството за внатрешни работи активно се вклучи во потрагата веднаш по добивањето на пријавата за изчезнувањето на девојчето од Скопје и на нејзино пронаоѓање интензивно работи посебен тим формиран од страна на СВР во Скопје. Министерството за внатрешни работи претходно објави фотографија и опис за Вања Ѓорчевска во регистарот на исчезнати лица на државава. За три години во Македонија исчезнале 74 деца.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...