12.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаВработена во тетовската болница неовластено снимала пациентка, па потоа истото видео го...

Вработена во тетовската болница неовластено снимала пациентка, па потоа истото видео го објавила на ТикТок !!!

Вработена во тетовската болница е лишена од слобода. Таа претходно била пријавена од маж на пациентка во болницата дека ја снимала неовластено и снимката ја објавила на социјалните мрежи.

– Полициски службеници на СВР Тетово синоќа околу 20 часот и 10 минути ја лишиле од слобода 46-годишната А.А. од тетовска Брвеница. Таа претходно била пријавена од 47-годишниот И.Б. од тетовско Слатино дека во тетовската Клиничка болница, каде била вработена, неовластено ја снимила неговата сопруга која била хоспитализирана на едно од одделенијата. Снименото, потоа го објавила на социјални мрежи, информираат од МВР.

Таа задржана е во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...