21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаОдземени знамиња со сонцето од Кутлеш, Македонците порачаа: Немате толку обезбедување колку...

Одземени знамиња со сонцето од Кутлеш, Македонците порачаа: Немате толку обезбедување колку што имаме знамиња!

Огранизаторот на Европското првенство во Германија предизвика скандал откако на македонските навивачи им одземаше знамиња со сонцето од Кутлеш.
Германското обезбедување одзема дел од реквизитите за навивање на македонските навивачи поради сонцето со 16 краци.

Македонците преку социјалните мрежи го открија скандалозниот настан и им порачаа на Германците: „Немате толку обезбедување колку што ние имаме знамиња“.

Mkd.mk

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...