29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаНЕМА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА СО СООБРАЌАЈНА ДОЗВОЛА НА КОЈА ПИШУВА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

НЕМА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА СО СООБРАЌАЈНА ДОЗВОЛА НА КОЈА ПИШУВА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

НЕМА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА СО СООБРАЌАЈНА ДОЗВОЛА НА КОЈА ПИШУВА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Денес од грчка страна се враќаа само оние наши граѓани кои немаат нов пасош на кој пишува Република Северна Македонија и оние кои имаат стари сообраќајни дозволи на кои пишува Република Македонија. Од граничниот премин изјавија дека ниту еден наш граѓанин не е вратен од грчка граница, со сообраќајна дозвола поради кодот МК ако на истата пишува Република Северна Македонија, како што утринава се објавуваше на социјалните медиуми.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...

Припадничките на АРМ рамо до рамо со своите колеги, вклучени во гаснење на пожарите

Припадници на Армијата и денеска остануваат ангажирани во гаснењето на пожарите кои беснеат во Македонија. -Рамноправно со своите колеги од вториот пешадиски баталјон, армиските припаднички...