9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаНа 73 годишна возраст почина Ацо Јованоски - Реган, Македонски патриот од...

На 73 годишна возраст почина Ацо Јованоски – Реган, Македонски патриот од Прилеп, возачот на автобусот кој во 2001ва година беше дигнат во воздух при заседата од албанските терористи кај Карпалак.

Жална вест: на 73 годишна возраст почина Ацо Јованоски – Реган, Македонски патриот од Прилеп, возачот на автобусот кој во 2001ва година беше дигнат во воздух при заседата од албанските терористи кај Карпалак.

Ацо доаѓаше кај Карпалак секоја година да им оддаде почит на загинатите бранители и да положи цвеќе, многупати без никакви делегации, како што знаеме Македонските бранители беа намерно заборавени, но Ацо беше тука да бара правда за нив.

Бог да те прости Ацо, Македонија не те заборава!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...