15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаШилегов за Данела: Ја добивме најдобрата будалетинка градоначалник на Скопје, благодарение на...

Шилегов за Данела: Ја добивме најдобрата будалетинка градоначалник на Скопје, благодарение на ВМРО-ДПМНЕ

Утрински Весник
HomeМакедонијаШилегов: Ја добивме најдобрата будалетинка градоначалник на Скопје, благодарение на ВМРО-ДПМНЕ
Македонија
Шилегов: Ја добивме најдобрата будалетинка градоначалник на Скопје, благодарение на ВМРО-ДПМНЕ
22/02/2024
SHARE0

Коментирајќи го големиот интерес за кандидатури за претседател на државата, членот на Ивршниот одбор на СДСМ и екс градоначалник на Скопје рече дека има разлика помеѓу амбиции за претседател и официјален кандидат за претседател.

„Тие девет имиња не се кандидати, ова се девет луѓе со претензии за претседател на државата. Ќе се сведеме на 4 или 5 кандидати. Не навлегувајќи во законското право, ова малку сурово ме потсетува на тоа кога секоја будалетинка помисли дека може да биде градоначалник на Град Скопје. Благодарение на ВМРО-ДПМНЕ ја добивме најдобрата будалетинка, па гледаме што ни се случува во изминатите две и пол години во главниот град. Некомпетенто е луѓе кои се под секое ниво да бидат носители на било каква функција, поготово претседедател на државата, да бидат кандидати, да ги замараат граѓаните на гласачките ливчиња“ рече Шилегов.
Шилегов додаде дека тоа било вистина и дека не се грижи дали некој за него мислел дека е арогантен.

„Ова е вистината, дали е Шилегов е арогантен или не, мене ми е сеедно. Најголемиот сојузник на Македонија е вистината, се надвор од тоа се политички калкулации, поради тие калкулации сме на ова дереџе“ потенцираше Шилегов.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...