11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаСемејство од Скопје нуди награда од 2.500 евра за оној кој ќе...

Семејство од Скопје нуди награда од 2.500 евра за оној кој ќе најде папагалот Шер

МАКЕДОНИЈА
Семејство од Скопје нуди награда од 2.500 евра за оној кој ќе најде папагалот Шер
Автор:
Деск 4NEWS.MK
29/02/2024 11:24

Награда од 2.500 евра нуди семејство од Скопје, чиј папагал Шер, од видот ара, се изгубил пред четири дена, а последен пат е виден во скопската населба Волково, близу картингот.

Сопствениците имаат и упатство, околу тоа доколку некој ја забележи, како да ѝ пријде без да ја исплаши или повреди. Повикајте ја, питома е, нема да ве касне. Пружете ѝ рака, не дланка и покажете ѝ трпение, ќе дојде. Не ѝ приоѓајте со пешкир или ќебе и не ја фаќајте за врат од напред. Ако ви застане на рака внесете ја на затворено.
Секој кој има информација за Шер, може да се јави на мобилниот број на сопствениците 076 302 321.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...