11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаАвтомобил удри во пешак на автопатот Тетово-Гостивар, во близина на патарина

Автомобил удри во пешак на автопатот Тетово-Гостивар, во близина на патарина

Вчера во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Тетово-Гостивар, во близина на наплатна станица Тетово, автомобил „сеат“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од Б.М.(42) од селото.Србиново, гостиварско, удрило во пешакот В.Д.(41) од Тетово.
Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Клиничка болница Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...