16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаЃорѓија Сајкоски: Чест и задоволство ми е да ја предводам победничката листа...

Ѓорѓија Сајкоски: Чест и задоволство ми е да ја предводам победничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за “Обнова на Македонија” во Изборната единица 5.

Чест и задоволство ми е да ја предводам победничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за “Обнова на Македонија” во Изборната единица 5.

Одговорноста е голема, благодарам за укажаната доверба. Заедно сите да го изодиме патот до големата историска победа!

Време е за победа на Македонија, да дадеме се од себе затоа што Македонија е нашата татковина.

#ВремеЕЗаПромени !
Стои во објавата на Сајкоски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...