11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаИнфлуенсерот Моџо на кандидатска листа на ЗНАМ на Максим Димитриевски

Инфлуенсерот Моџо на кандидатска листа на ЗНАМ на Максим Димитриевски

Еден од најголемите инфлуенсери во Македонија, Божидар Божиновски (Моџо Килингтон), објави дека ќе се најде на петтото место на кандидатската листа за пратеници на партијата ЗНАМ на Максим Димитриевски во изборната единица 5.
„Имам чест и задоволство да објавам дека овие избори ќе сум на листата на ЗНАМ на Максим Димитриевски како кандидат во 5-та изборна единица. Благодарам за шансата да имам можност да направам повеќе отколку само да критикувам од страна“, објави битолчанецот.
Божиновски додава дека политички е поттикнат да се активира, затоа што „му е доста да гледа како едни исти партии владеат и не прават ништо за да го променат општеството“.
„А има многу да се направи, има многу зошто овие избори треба да се активираме сите. Затоа што е доста 30 години да се надеваме дека најголемиите партии ќе се сменат и баш од овој пат ќе работат за народот. Затоа што доволно ја газеа кој ќе стигне Македонија. Затоа што државата ги остава децата да ги лечиме со смс пораки, затоа што имаме 600.000 гладни, 30% од населението ни е со еден оброк дневно. Затоа што ни треба правда и борба против корупцијата која го уништи нашето општество. Кога тоа ќе го решиме сме го решиле и здравство и образование и загадување и плати и пензии. Коренот на сите наши несреќи е во криминалот, корупцијата и недостатокот на правда. И Македонија нема да издржи уште четири години ништење ако не смениме нешто!
Ова ми е прв пат во политика и влегол или не, неважно, борбата за Македонија продолжува. ЗНАМ само едно – Македонија ќе победи!“, додава тој.
Фактор Мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...