11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаИгор Џамбазов гради нова куќа..

Игор Џамбазов гради нова куќа..

Игор Џамбазов е родрн на 15 јули 1963 во Скопје — македонски глумец, забавувач, ТВ-водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец- едноставно нема живо битие што не слушнало за нашиот Џабаз.
Неговата животна приказна апослутно никого не може да остави рамнодушен. Подеми и падови, порази, изгубена љубов, професионални успеси, трнлив пат и вротглаво возење по работ…

Живот кој наликува на ролеркостер и кој може да послужи како пример и лекција на помладите генерации. Човек феникс, мултиталент, еден и единствен..
Како што е познато во последните неколку години Џамбазов живее во Дојран кој му стана како дом, а овојпат се реши да оди уште еден чекор напред, да изгради свој дом, таму каде што е најсреќен, на местото каде што го наоѓа својот мир.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...

Давкова: Денес во Валандово се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов.

Во пријатната атмосфера, денес, во неговиот роден град Валандово, се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов. Имавме можност да поразговаравме за многу...