11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаГранични премини, кривична одговорност:Откриено што ГУГЛАЛА мајката на малата Данка пред да...

Гранични премини, кривична одговорност:Откриено што ГУГЛАЛА мајката на малата Данка пред да исчезне девојчето!

По вештачењето на телефонот на мајката на исчезнатата Данка Илиќ, откриено е дека таа го гуглала граничниот премин меѓу Србија и Романија непосредно пред исчезнувањето на детето, пишува српски Информер.

Ивана Илиќ на интернет го пребарувала граничниот премин Кладово-Турну-Северин.

Исто така, мајката на детето гуглала кривична одговорност, односно колкава е таа за одредени кривични дела.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...