11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаБиле испукани над 25 куршуми, а ниту еден не го погодил градоначалникот...

Биле испукани над 25 куршуми, а ниту еден не го погодил градоначалникот на Арачиново, Ибраими

Со над 25 куршуми од автоматска пушка вчера било пукано кон градоначалникот на скопско Арачиново, Ридван Ибраими, дознаваат медиумите од извори од истрагата. Иако, најверојатно мета на нападот бил градоначалникот Ибраими, за среќа, ниту еден од куршумите не го погодиле него. Според првичните информации, најверојатно сторителот пукал од далечина. За сега официјални детали за идентитетот на напаѓачот нема, но како што неофицијално дознаваме се работи за лице кое е познато на полицијата и кое има дебело криминално досије. По него се трага.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...