16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаСвадба е голема: Се омажи Марија Црвенковска, ќерката на Бранко Црвенковски !!

Свадба е голема: Се омажи Марија Црвенковска, ќерката на Бранко Црвенковски !!

Во преубава венчаница, вчера правеше свадба Марија Црвенковска, ќерката на поранешниот македонски претседател и премиер Бранко Црвенковски.

Марија и нејзиниот сопруг Дамјан, направија преубава свадбена веселба на која имаа покането многубројни пријатели и роднини.

Редакцијата на Шило Магазин им посакува многу среќа во заедничкиот живот, и многу дечиња….

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...