18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаДимитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната власт, порача од Велес, Максим Димитриевски претседателскиот кандидат на ЗНАМ.

Тој и одговори и на противкандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова, дека без кворум од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, измените на законот за кривична одговорност немало да поминат.

Нема да добиете бесконечен број на ветувања од ЗНАМ, но тие што ќе ги кажеме, ќе ги реализираме. Наша цел е да ја заживееме економијата, да го сопреме иселувањето, порача носителот на листата од ИЕ 3, генералот во пензија Павле Арсовски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Нападнат градоначалникот на Шуто Оризари

Како што информира денеска МВР, според пријавата, околу 15.30 часот во просториите на општина Шуто Оризари З.И. агресивно се однесувал и го нападнал К.Д.(49)...

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...