16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично опозицискиот лидер на стартот на кампањата за парламентарните избори, најавувајќи дека во неа, ВМРО-ДПМНЕ нема да ги напаѓа опозициските партии.

На Димитриевски му е мило. Вели, идејата потекнала од неговата партија.

Во Левица не се расположени. Партискиот лидер на социјалните мрежи низ грчко-римска поезија ја отфрли оваа идеја.
„Не верувај им на ДПМНЕјците, дури и кога ти носат подароци.

Термометарот на ЖЕСТОКОСТА во критиката не смее да се спушти ниту за степен! – напиша Апасиев на социјалните мрежи.

Во ДУИ, зад камерите велат дека се загрижени, пред нив, демонстрираат отвореност за сите.

Левица и ЗНАМ се единствените партии надвор од големите блокови кои имаат шанси за пратенички мандати на овие избори. Прогнозите велат дека заедно би можеле да добијат и над 10 пратеници.. Повкиот го упати лично опозицискиот лидер на стартот на кампањата за парламентарните избори, најавувајќи дека во неа, ВМРО-ДПМНЕ нема да ги напаѓа опозициските партии.

На Димитриевски му е мило. Вели, идејата потекнала од неговата партија.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...