22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаМиле Кузмановски го отвори централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Миле Кузмановски го отвори централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Вечерва на платото пред Македонската опера и балет се одржува централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ од изборната кампања. Митингот започна со исполнување на македонската химна од страна на Миле Кузмановски.

На отворањето на митингот ВМРО-ДПМНЕ порача дека:

-Време е за промени, Скопје повторно ќе блесне во сиот свој сјај. Да создадеме нова иднина.


Извор:Фокус

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...