29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридРеномираниот хирург, доктор Мирко Лекоски со поддршка за независната листа на советници-...

Реномираниот хирург, доктор Мирко Лекоски со поддршка за независната листа на советници- ”Охрид има план Б”

„Јас имам фаворит на овие локални избори, тоа е независната листа „Охрид има план Б“ со носителот на истата Антонио Наумоски Тоци“, вели реномираниот хирург д-р Мирко Лекоски, вработен во ЈЗУ Општа болница Охрид.


„Почитувани Охриѓани ако сакате да ја промените црнобелата слика имате можност да гласате за независната советничка листа под реден број 98, со носител на истата Антонио Наумоски Тоци. Нема да згрешите“, порачува д-р Ристо Спанаков специјалист радиолог, поранешен пратеник во собранието на Република Македонија.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...