21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаВИП пакети од 200 евра за концертот на Раста во Скопје!

ВИП пакети од 200 евра за концертот на Раста во Скопје!

Српскиот рап музичар Стефан Ѓуриќ Раста ќе настапи во Скопје, на Стадион на АРМ на седми јуни, заедно со Сања Вучиќ, а како специјални гости се најавени ДНК.

За концертот веќе се пуштени во продажба влезниците, чии цени се движат од 700 денари за партер, па се до 12.000 евра за ВИП пакети кои вклучуваат шише жесток пијалок и четири влезници.

Настанот е во организација на Евент Груп, кои на својата страница истакнаа дека ја отвораат сезоната на настани под отворено небо како што доликува, со најдобрите на Балканот на едно место.

Инаку, Раста лани во Скопје го промовираше филмот ,,3211” кој е негов автобиографски, и во кој тој се глуми себе, создаден за времето кое го поминал во затвор, во собата број 3211. Како потсетување, тој беше уапсен за поседување на илегални супстанци во 2020 година, по што помина четири месеци во затвор, а потоа доби едногодишна затворска казна, која ја отслужуваше во својот дом.

И покрај контроверзниот начин на живот, младите генерации го доживуваат како ѕвезда и за неговите концерти се бара влезница повеќе.

Во Скопје исто така имаше и голем концерт во 2018 година, заедно со неговата поранешна сопруга Ана Николиќ, во Арена Борис Трајковски.

Вики Клинчарова Fokus

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...