28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата за обнова на Украина, истакна дека не е љубителка на патувања со авиони.

Таа вели дека секогаш инсистира на најниската можна варијанта.
Не сум љубителка на патувања со авиони, но, јас морав денеска да бидам тука, а како што знаете, сега повторно треба да одам во Швајцарија, речиси за истата цел, и ќе одам со обичен лет“, порача Сиљановска.

Таа вели дека не знае колку чинело патувањето, но додаде дека со неа патувале неколку лица.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...