28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаГруевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА
Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси
Автор:
Деск 4NEWS.MK
14/06/2024 11:31

Во објава на својот фесјбук-профил поранешниот премиер Никола Груевски и возврати на поранешната министерка за внатрешнин работи Гордана Јанкулоска.

Јанкуловска во поткастот кај Кристијан Ландов рече дека „да е на негово место не би чекала да има екстрадиција, туку сама би дошла, ќе го фатам првиот авион и ќе дојдам и ќе се борам во една атмосфера која очекувам да биде многу поправедна и многу подемократска по промената на власта“, Груевски и возврати дека „ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да прифати преку признанија вина која ја нема со лажење да мести други луѓе за да се спаси себеси, да плука по тие кои и дале најмногу шанси и можности во животот и со чии политики секогаш целосно се согласувала, и така да го задржи своето достоинство, или ако не сакала да бара азил, барем да не се резили со вакви чекори“.
За неговите објави дали ги чита Јанкуловска изјави дека „не ги чита, и дека нема толку време да чита лектири, тоа што ја интересира чита, а за што пишува и како пишува, навистина не ја интересира, посебно не гледа поента нити во тоа да ги чита, нити пак гледа поента да се пишуваат такви написи од дистанца“, додаде таа во поткастот.

Во продолжение можете да ја погледнете целосната објава на поранешниот премиер Никола Груевски.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Повредата на бебето е настаната при земање крв за анализи“: Комисија ќе го истражува случајот на Детска клиника

Мемеди синоќа заедно со министерот за здравство Арбен Таравари го посетија семејството на тримесечното бебе. МАКЕДОНИЈА ВО ПОНЕДЕЛНИК „Повредата на бебето е настаната при земање крв за...

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...