28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЈанко: Охрид не е социјална установа , ако не ви чини не...

Јанко: Охрид не е социјална установа , ако не ви чини не одите- преку глава од кукањето колку било кафето, колку бил сладоледот

Охрид не е социјална установа , ако не ви чини не одите- преку глава од кукањето колку било кафето, колку бил сладоледот, колку била порција плескавици у кафана …
Имате маркети, купете си леб и паштета, уживајте, и остајте ги луѓето нека си заработат, ако многу заработуваат, повеќе ќе вложуваат, градот поубав, туристи повеќе, Охрид заслужува да биде елитна светска туристичка метропола! За социјала и сиротиња, ко што сме ние, секогаш има алтернатива.

МУ ПОСАКУВАМ НА ОХРИД ДА ЗАРАБОТИ МИЛИЈАРДА ОД ТУРИЗАМ!
Пишува Јанко Илковски

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Повредата на бебето е настаната при земање крв за анализи“: Комисија ќе го истражува случајот на Детска клиника

Мемеди синоќа заедно со министерот за здравство Арбен Таравари го посетија семејството на тримесечното бебе. МАКЕДОНИЈА ВО ПОНЕДЕЛНИК „Повредата на бебето е настаната при земање крв за...

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...