28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаНевреме со силен дожд и град го зафати Тетово

Невреме со силен дожд и град го зафати Тетово

Невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и град попладнево го зафати Тетово.
Според инормациите од терен, улиците се полни со вода.

Сообраќаен метеж е забележан после патарината на патот од Тетово кон Скопје, кај назводникот, бидејќи има многу вода на патот и се вози исклучително бавно.

Засега нема информации за пријави за штети

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...