20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Охрид После една година заврши санацијата на кружниот тек до Општа болница-Охрид (Фото)

После една година заврши санацијата на кружниот тек до Општа болница-Охрид (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

 Денес после скоро една година привршија градежните активности за комплетна санација на кружната крстосница до Општата болница во Охрид.

РЕКЛАМА

- Реклами -