11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридНајдобриот охридски бербер Шогун се врати со освоено трето место на Фестивалот...

Најдобриот охридски бербер Шогун се врати со освоено трето место на Фестивалот „Hair fair 2019“

Познатиот охридски фризер и бербер Неат Алим – Шогун го освои третото место на Фестивалот на фризура, мода и убавина „Hair fair 2019“ кој се одржа викендов во Скопје.

На фестивалот учествувале фризери и бербери од земјава,  и мајстори на својот знает од повеќе држави од Балканот, од Албанија, Косово, Србија, Бугарија, Турција И.т.н

Охридскиот бербер Неат Алим Шогун ја освои наградата за најдобра машка фризура. Тој со оваа награда им покажа на охридските бербери кој е главен !!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...