25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Охрид Најдобриот охридски бербер Шогун се врати со освоено трето место на Фестивалот...

Најдобриот охридски бербер Шогун се врати со освоено трето место на Фестивалот „Hair fair 2019“

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатиот охридски фризер и бербер Неат Алим – Шогун го освои третото место на Фестивалот на фризура, мода и убавина „Hair fair 2019“ кој се одржа викендов во Скопје.

На фестивалот учествувале фризери и бербери од земјава,  и мајстори на својот знает од повеќе држави од Балканот, од Албанија, Косово, Србија, Бугарија, Турција И.т.н

Охридскиот бербер Неат Алим Шогун ја освои наградата за најдобра машка фризура. Тој со оваа награда им покажа на охридските бербери кој е главен !!

РЕКЛАМА

- Реклами -