28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Македонија, Македонија грмеше на покривот на светот! Слава ти Диме!

(ВИДЕО) Македонија, Македонија грмеше на покривот на светот! Слава ти Диме!

Translate (Eng):[gtranslate]

– Диме како си?
– Ептен убо…, одговора Диме.
– Диме сите сме горди со тебе, браво Диме!
– И ние тука сме среќни, одговора Диме, придружуван од локалните шерпаси Сонам и Аџива и двата планинари од Хрватска и Словенија, Стипе Божиќ и Вики Грошељ, сведоци на историскиот настан.

Со почеток на нашата химна, па Македонија, Македонија,ееееј Македонија – грмеше тогаш на покривот на светот, точно пред 30 години…

РЕКЛАМА

Слава ти Диме!

Целото видео тука

- Реклами -