4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваПогледнете како изгледа Bentley Continental GT на „гасеници“

Погледнете како изгледа Bentley Continental GT на „гасеници“

рупа креативни и иновативни Руси се впуштија во неверојатен проект во чии рамки решија Bentley Continental GT да го приспособат да се движи со тенковски „гасеници“.

Иако проектот на изглед и од прва делува и изгледа бизарно, на овие Руси треба да им се честита бидејќи нивната креација навистина целосно функционира.

Возилото кое го добија со оваа комбинација го нарекоа Ultratank и тоа е совршено име за овој луксузен хибрид за кој нема пречки при движењето, а притоа дава и одличен звук.

Проектот уште не е целосно завршен, бидејќи има одредени проблеми, а најголем од нив е отпаѓањето на гасеницата при нагло вртење. Во тој случај следи тежок процес на враќање на гасеницата, па овој проблем бара соодветно и функционално решение.

Исто така, потребно е дополнително да се поработи на погонот, бидејќи Русите сакаат нивниот „Ултратенк“ да достигнува брзина од 100 км/час. Моментално може да забрза до 50 км/час, па пред нив е, исто така, голем предизвик и во овој поглед.

Останатите недостатоци се помали – уште нема врати и има помали проблеми со кочниците. Еве како изгледа во акција оваа невообичаена хибридна машина.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...