25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ: НЕ СЕ ДРОГИРАМ ДРОГАТА МИ БЕШЕ ЗА ЛЕК !!

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ: НЕ СЕ ДРОГИРАМ ДРОГАТА МИ БЕШЕ ЗА ЛЕК !!

Translate (Eng):[gtranslate]

На глупостите во Македонија им нема крај:

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот кој вчера беше објавен од него, го снимил всушност таксист додека тој се возел во такси….

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот кој вчера беше објавен од него, го снимил всушност таксист додека тој се возел во такси.

РЕКЛАМА

Ова го обелодени самиот пратеник одговарајќи на прашања во коментари на неговиот Фејсбук профил.

Тој претходно потврди дека е негов гласот на снимката, но дека не нарачувал кокаин, туку масло од канабис.

„Очекувам службите многу сериозно да го истражат овој случај. Ова не е снимка од телефонски разговор кој некако „протекол“. Поради тоа, не подложи на заштита согласно Законот за заштита на приватноста од 2015г., кој се однесува на снимките по кои постапува СЈО. Но, ова е Неовластено прислушкување и тонско снимање, предвидено со чл. 151 од Кривичниот законик и очекувам дека сторителот ќе биде изведен пред правдата“, напиша претходно Богоевски.

- Реклами -