16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Охрид Заврши протестот за Али пашината џамија: Нанче не ни треба крв, туку...

Заврши протестот за Али пашината џамија: Нанче не ни треба крв, туку разум

Translate (Eng):[gtranslate]

Михаил Трендафилов – Нанче од „Совест“ вели дека Охрид се топи, а тие ќе бидат запишани во историјата дека ја предале Македонија. Нанче рече дека тие сакале легален начин да се заврши работата, а не крв да падне. На протестот протестираа жители на Охрид, кои даваа поддршка да се реши прашањето за Алипашината џамија. Протестот се одржа пред седиштето на Општина Охрид.

охрид1

РЕКЛАМА
- Реклами -