Тажно: 24-годишно момче починало од удар на гром кај селото Љуботен

Вчера во 22,05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопското село Љуботен бил пронјаден починат М.Д. (24) од Р. Албанија. Безживотоното тело го пронашол Ф.Б.(38) од.Љуботен околу 21.20 часот.

Смртта ја констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Најверојтано, смртта наспапила како последица од удар на гром.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here